19 Ekim 2011 Çarşamba

...

Ne çizecek başka bir illüstrasyonum ne söyleyecek başka bir sözüm var bugün..
sadece kocaman olan ve gitgide büyüyen bir NEFRETİM, bir de şehitlerimize duyduğum boğazımı  düğüm düğüm yapan o acı, üzüntü var içimde...

ne çok görük o bıçağın hep o aynı kemiğe dayandığını..
her seferinde aynı kelimeler...
peki sonrası...

13 yorum:

 1. Kahramanları savcılarıyla sindirdiler,

  Erkeklerimizi zamlarıyla,joplarıyla...

  Kadınlarımızı ''Öyle bir geçer zamankiler'' kör etti,

  Çocuklarımızı ise Spiderman'ler ...

  Biz ne biçim bir halk olduk ki ; Ali kaptan'ın feryatları yüreklerimizi dağlarken,

  Şehit haberlerine bu kadar tepkisiz olduk!

  Yazık oldu bize ...

  Oysa ki biz eskiden gururlu bir millet idik !

  YanıtlaSil
 2. kesinlikle canım. çok üzgünüm. çok.. nefret ediyorum gerçekten. çekip gitmek istiyorsun . elimde olsa yaparım. ama bizim çekip gitmemiz değil kalıp sonuna kdar mücadele etmemiz gerek. sanırım 22 ekimde bir yürüyüş var. ona katılalım..

  YanıtlaSil
 3. Ben o bahsi geçen partiye oy vermememe rağmen, bu genellemelere karşıyım. Demokrasi böyle bir şey. Kimseyi hiçbirşeyle itham edemezsiniz.Yada genelleyemezsiniz.İnanın herkesin içi yanıyor.Kimse evlatlarımız ölsün istemiyor.Lütfen biraz yorumlarımıza dikkat edelim. Tüm Türkiye'nin başı sağolsun.

  YanıtlaSil
 4. kürşat>> ekleyebileceğim hiç bir şey yok gerçekten... ne acı ki çok doğru! daha neler yaşanacak o şehit sayıları kaça katlanacak?

  kelebekus>> çekip gitmek ben de istiyorum! kal diyorum sonra ama kimlere karşı mücadele edeceğiz ... karanlık kafalar boş beyinlere karşı mı? bilmiyorum...
  o yürüyüşe katılıcam

  yerdenuzak>> detek için sağol

  YanıtlaSil
 5. adsız>>burda neyle itham ettiğimi düşünüyorsunuz? yaşanacakları bile bile seçimlerdeki tercihlerinden utandığım %50 den bahsettim sadece... ve yine o demokrasi yüzünden bunu dile getirme hakkımın da olduğunu düşünüyorum. kimseyi genellemelerle itham etniyorum. en azından fikrimi söyleme hakkım var! demokrasiden bahsettiğinize göre bu hakkımın olduğunu da düşünmeliydiniz... gerçekten böyle acı bir olayda demokratik özgürlükleri tartışmak çok saçma... evet TÜM Türkiye' nin başı sağolsun!

  YanıtlaSil
 6. bnde o partiye oy vermememe rağmen bu genellemeni çk yanlış bldum hepimiz biliorz ki terörde önceden vardı pkk da bu olaylar yeni çkmış bişey diil ama eer illa da birinden nefret edip utanmak istiosan mecliste pkklıların temsilcileri var onlardan nefret edebilirsin çnkü şehitlerimize üzülmeyip sevinen hatta destek veren bizzat onlar ve onlara oy verenler o küçümsediğin %50 diil

  YanıtlaSil
 7. gidiantigone>> destek için teşekkürler

  büşraa>>
  o mecliste oturanlar nasıl bu şekilde orada oturuyorlar? kim sayesinde? işte yuzde ellinin iktidara getirdiği parti sayesınde bu kadar rahat meclise girip oturup düşündüklerini dile getirebiliyor ve istedikleri gibi hareket edebiliyorlar evet terör her zaman vardı ve bu gidişle olmaya devam edecek. Eskiden hatırlar mısın 2-3 şehit askerimiz olduğunda fırtınalar kopardı mecliste terör yanlısı bir hareket olduğunda anında müdahele edilir vekillikleri düşerdi. Şimdi sınırdan içeri girerken konvoylar halinde sazlı sözlü çiçeklerle karşılanıyorlar buna karşı yıllarca teröre karşı mücadele vermiş askerlerimiz içeriye alınıyor. yüzde ellinin verdiği destekle bu kadar rahat hareket edebiliyorlar. yeni çıktı bu terör demedim bu rahatlığı onlara kim sağladı diyorum?
  kişisel blogumda kendi düşüncelerimi istediğim gibi paylaşmakta özgürüm. bir de neden o partiye oy vermedim diye belirtiyorsunuz onu da anlamış değilim. fikirleriniz ortada dip not vermenize gerek yok!

  YanıtlaSil
 8. Evet eskiden de terör vardı ama, davulla-zurnayla, çiçeklerle, halaylarla yurda sokulan,kahramanlar gibi karşılma töreni hazırlattırılan PKK'lıların ayaklarına ''devletin hakim ve savcılarını'' götüren bir hükümet yoktu.
  Tamam çok paralı gibi görünebiliriz,Arapların gözünde kahraman olabiliriz,ama paradan zenginlikten önce ''onur ve itibar'' gerekir bir topluma diye düşünürüm.

  YanıtlaSil
 9. benim sadece söylemek Türkiye şehitlerine ağlarken burda siyaset yapmanın gerek olmadığı ama tabi bu senn blogun istediğini yaz kim karışır !?

  YanıtlaSil